221- İslam Devleti

« »

Nureddin Yıldız Hocamız tarafından 8 Aralık 2013 Pazar günü yapılan Hayat Rehberi Sohbetidir.

AÇIKLAMA

  • Yeryüzünde hiçbir sistem mü’min kalplerin huzur duyacağı bir sistem değildir. Mü’minin hayıtına yön verici sistem Allah’ın bir bütün olarak gönderdiği İslam Şeriatı’dır. Bunun dışındaki her türlü sistem batıldır ve mü’minler tarafından kabul edilemez konumdadırlar. Bu sebeple insan, ancakher şeyin sahibi olan Rabbinin uygun gördüğü sistemde yaşayabilir.

 

  • İslam dini meleklere değil tüm insanlığa gönderilmiştir. Kadınıyla erkeğiyle herkesin yaşayabileceği bir dindir. İslamiyet insan dinidir ve yansımaları da insan üzerinden izlenecektir.

 

  • Şeytan Âdem aleyhisselamdan beri aile mefhumunu yıkmak üzere planlar yapmaktadır. Şeytanla mücadele eden mü’min, bu planlara takılmamak için son nefesine kadar mücadele eder ve kendi ailesinde küçük bir İslam Devleti kurmakla yükümlü olduğunu bilir. Zira içerisinde Allah’tan başka kimsenin sözü geçmeyen aile yıkılmaz bir İslam Devletidir ve tüm dünyaya hâkim olacak olan İslam Devleti’nin yapı taşıdır.

 

  • Bir yerin İslam devleti olabilmesi için; şirk koşulmayan, haramların işlenmediği, Allah’a kulluğun teminat altında yapıldığı, dışarıya karşı korunaklı ve dışarıya da bu dinin anlatıldığı yer olma şartları aranmaktadır.

 

  • Allah Teâlâ kulunu çaresiz bırakmamıştır. Devleti, İslam Devleti yapmaya gücü yetmeyenin evini İslam devleti haline getirmesi gerekmektedir. Allah Teâlâ bunun heyecanıyla yaşayan kul görmek istemektedir. Bu sebeple birey; önce kendisini sonra ailesini daha sonra da çevresini ıslah ederek işe başlamalıdır. Kul; elinden geleni yaptıktan sonra belki İslam Devleti’nin kurulmasına şahitlik edemeyecektir ancak kalplerde kurulan İslam Devleti gerçek İslam Devleti’nin kurulduğunu göstermektedir.

 

  • İslam devleti isteyen, kurulması için çabalayan Ümmet-i Muhammed’in farkı; elinden geleni takatinin sonuna kadar yaptıktan sonra yardımı Allah’tan beklemek ve yaptığının cihat olduğunu bilerek sebat etmektir. Sünnetullah gereği zamanı gelince İslam Devleti kurulacaktır biiznillah.

İlgili Videolar