215- Bu Mektup Hepimize

« »

Nureddin Yıldız Hocamız tarafından 27 Ekim 2013 Pazar günü yapılan Hayat Rehberi Sohbetidir.

AÇIKLAMA

  • Allah’ın kitabından bir ayet dinlenildiğinde o anki gösterilen ilk tepkiler kişinin imanının kalitesini belirler.

 

  • Allah’ın rahmeti geniştir ve bu kapı herkes için açıktır. Ne kadar büyük olursa olsun nasuh bir tövbeyle hatadan geri dönüldükten sonra affedilmeyecek hiçbir günah yoktur Allah katında. Yeter ki kul, bu yoldaki samimiyetini göstersin.

 

  • Âdem aleyhisselamdan bugüne kadar hatasız insan olmamıştır ve olmayacaktır. İslam meleklere değil insanlara gelmiş bir dindir.

 

  • Kur’an-ı Kerim, Resûlullah sallallahu aleyhisselamdan bugüne kadar gelmiş ve kıyamete kadar gelecek olan bütün insanlığa yol aydınlığı olacaktır. Kur’an-ı Kerim’e sıradan veya bir tarih kitabı gibi bakılmamasının yanında Kur’an, hayat kitabı olarak hayatlara nakşedilmelidir. Ashabı kiram gibi sağlam akideye sahip olunarak hayatlara tesir arttırılmalıdır.

 

  • Müslümanlar Allah’ın davasının yeryüzündeki davetçileridir. Maksatları bu davayı tüm insanlığa duyurmaktır. Bu yolda Kur’an rehberi ile heyecanlı adımlar atılmalıdır. Her harfi bir yolu aydınlatacak nurdur. Bu sebeple Kur’an’ın tamamı sahiplenilerek gerçek kimlik ortaya konulmalıdır.

İlgili Videolar