6) Hâin Darbe Kalkışması (6/10)

« »

3423defa izlendi

Allah’ımıza zerrat sayısı kadar hamd ederiz. Bugün hepimiz veya pek çoğumuz zindanlarda olabilirdik. Daha masum gibi duran darbeler bile binlerce aileyi zindanlarda çürütmüş ve mezara koymuştur. Afrika ülkelerinde bile görülmeyecek hunharlıkla yapılmış bir darbe teşebbüsünden sonra Rabbimize hamd ederiz, şükrederiz ki çocuk çoluğumuzla beraberiz. Rabbimiz tekrarından, beterinden muhafaza buyursun. Dualar ediyoruz.

Ancak; ibret müminin karakteridir. Mümin ibret alır, tefekkür eder. Bir delikten bir defa geçer mümin. Bulduğu her delikten geçen insan iyi mümin değildir.

Bu çapta büyük bir afeti yakın zamanda görmemiştik. Ama bugün bütün dünya Müslümanlarının derin düşüncelere girmesine sebep olacak çapta bir afetle karşılaştık.

Düşünmemiz gereken şeylerden biri şudur: Biz Allah’a ve Peygamber’e iman ederken “abdühü ve resulühü” diyoruz, Allah’ın kulu ve peygamberi. Kul olduğu için de onu ilahlaştıramıyoruz. Kendisi, Peygamber Efendimiz, “Hıristiyanlar’ın İsa’yı -aleyhisselam- ilahlaştırdıkları gibi beni ilahlaştırmayın” buyuruyor.

Bugün bu hain teşebbüs, hepimize ilahlaştırılmış önderlerin bulunduğu grupları, hiçbir fikrine itiraz edilmeyen ve bir kişinin yönetimi ile devam eden bütün dernek-vakıf-tarikat çalışmalarını, hesabı sorulamaz ve muhasebesi yapılamaz, başkasının parasını tüketenlerin bulunduğu oluşumları nasıl İslam’a mal ettiğimizi, bir kişinin sevkiyle yürüyen ve adeta ilahlaştırılmış, “öl derse ölmek sevap, yaşa derse yaşamak hayat” anlamında abartılmış önderleri, bir de buna Kur’an’ı, Peygamber’i, cenneti, mukaddesatı, alet etmişler içimizde nasıl duruyor?

Neden bu kadar dalgın bulunuyoruz? Ömer Bin Hattab radıyallahu anh gibi bir adama “Biz senin yanlışını düzeltiriz” denebiliyor da bazı insanlara “Sen yanlış yapmış olabilir misin?” diye sormanın bile dinden çıkmak ve cehenneme girmek, ehl-i sünnetten çıkmak kadar kötü telakki edilmesinin sonuçlarını neden göremiyoruz?

Bin kişi bir kişiyi bu kadar delirtirse, o bir kişi bin kişilik katil ordusu kuruyormuş demek ki.

İlgili Videolar