10) Hâin Darbe Kalkışması (10/10)

« »

1927defa izlendi

Peygamber aleyhisselam Efendimiz, yüz kişiyi öldürmüş bir adamın tövbesini Allah’ın nasıl kabul ettiğini bize örnek olarak veriyor, sahih bir hadiste. Şeytan bile becerip tövbe edebilseydi, Allah onun tövbesini kabul edecekti. Allah, 15 Temmuz olaylarının faillerine tövbe kapısını kapatmaz. Kimseye kapatmıyor da ondan biliyoruz.

Onlara yönelik şunu söylememiz gerekiyor: En baştakinden en dipteki maşaya kadar, Allah’ın kapısı açıktır. Tövbenizi yapın, Allah’a dönün. Bütün müminler de şunu bilmelidir: Allah’ın tövbesini kabul ettiğini reddetme hakkımız yoktur.

Bu geçmişten tövbe ve istiğfar etsin, müminlerin zekâtından, sadakasından, kurbanından çalıp çırptıklarından payına düşeni müminlere iade etsin. Müminlerin camisinde beş vakit namaza gelsin. Kur’an’ımızı okusun, zekâtımızı versin, fiilen cihadımızı yapsın, “Yahudi’den dost olmaz, Hıristiyanlar bizim yâranımız olamazlar, Filistin’deki müminler bizim kardeşlerimizdir, Kudüs davası bizimdir, Yahudi otorite değil, melundur” desinler, tövbelerini ispat etsinler; bundan sonra Allah’ın kapısı açıktır.

Bu kapıyı Allah açmıştır, hiçbir kul kapatamaz. Devlet de kapatamaz, vatandaşlar da kapatamaz. Yeter ki siz, yüreklerinizi beşerin hatlarından Allah’ın hattına çıkarın, o hizaya getirin. Allah’ın kapısı açık, rahmeti büyük, mağfireti engindir.

İlgili Videolar