231 – Mü’min Genç Kız

« »

Nureddin Yıldız Hocamız tarafından 16 Şubat 2014 Pazar günü yapılan Hayat Rehberi Sohbetidir.

AÇIKLAMA

  • Allah’a kulluk edip Allah’ın cennetine girmek isteyenler; Allah Teâlâ’nın her ne yaparsa en doğru yapacağına iman etmek zorundadır. İslam teslim olunan, Müslüman ise Allah’ın yarattığı şekle ve uygun gördüğü kadere başka bir şeyin daha iyi olacağını düşünmeksizin yüzde yüz teslim olandır.

 

  • Mü’min genç kız; Ümmet-i Muhammed’i ayağa kaldıracak temel taşlardan olduğu için en büyük düşman olan İblis; ona her yönden yaklaşarak onu tuzağa düşürmeye çalışmakta ve tuzaklarını bu konu üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Basiretli mü’min genç kız, şeytanın bu planına karşı tedbirli davranmalıdır.

 

  • Kız çocuğu anne babalara Allah’ın emanetidir ve cennet teminatıdır. Kız çocuğu cennet kadar değerli olduğu gibi aynı zamanda cehennem kadar da risklidir. Bu nedenle aileler kız çocuklarını “İdeal Mü’min Genç Kız” olabilmesi adına her konuda donanımlı olarak yetiştirmelidir.

 

  • Gelecekte Ümmet’in halini görmek isteyen bugün genç kızların haline bakmalıdır. Çünkü yarının anneleri Ümmet’in geleceğini belirleyecektir. Ümmet’in kadınları ne seviyede ise Ümmet de o seviyededir.

 

  • Allah kız çocuğunu cennet garantisi olarak gösterdiği halde toplum baskısı vb. durumlardan dolayı erkek evladı olmadığı için yüzünü buruşturan kişinin ruhunda, bedeninde, zihninde cahiliye devri kırıntılarından kalmış demektir.

 

  • Kâfirlerin İslam’a saldırıları yıllardır kadınlar üzerinden olmuştur. Hatta İslam’ın geri kalmasının(!) sebebini kadınlar olarak göstermişlerdir. Aslında “kadın-erkek eşitliği” adı altında kadını metâlaştıran kendileridir. İslam ise kadını aile ve toplumun temeli olarak göstermiştir. Kadının, Allah’ın belirlediği konumu tekrar kazanmasıyla İslam toplumunun ihyası gerçekleşecektir.

İlgili Videolar